| Rejestracja | 517 529 278 | 9:00 - 17:00 |

PODOLOGIA SZCZECIN

Profesjonalne usługi z zakresu podologii. Razem z nami zadbaj o piękne stopy.  

Wrastajace paznockie, usuwanie odcisków, leczenie zmian skórnych


Pedicure z elementami medycznymi, czyli wizyta u Podologa w SzczecinieZadaniem zabiegów pielęgnacyjnych w obrębie stóp jest zapobiegnie powstawaniu oraz hamowanie rozwoju różnych patologii w postaci wrastania paznokci i deformacji płytki paznokciowej, zmian skórnych o charakterze hiperkeratozy (odciski, modzele, pękające pięty, rozległe zrogowacenia), zmian zapalnych obejmujących skórę i płytki paznokciowe (grzybice, brodawki wirusowe, itp. związanych z nadpotliwością) oraz związanych ze stopą cukrzycową. Wszystkie te zabiegi przeprowadzamy w naszej poradni w Szczecinie . Wszystkie zabiegi prowadzone są przez podologa i pod nadzorem wysoce wykwalifikowanej i doświadczonej kadry medycznej, z możliwością konsultacji.


Podolog Szczecin

Podologia to jedna z dziedzin medycznych, która zajmuje się leczeniem i rekonwalescencją chorób stawu skokowo-goleniowego i stopy. Piękne i zadbane, stanowią czynnik wpływający na zwiększenie samopoczucia. Jednak często zapomina się o ich regularnym badaniu, bo przecież na pierwszy rzut oka nic się z nimi nie dzieje. Dopiero w momencie, kiedy zauważymy jakieś niepokojące zmiany na naszych kończynach, decydujemy się na wizytę u podologa, w celu usunięcia pojawiających się odcisków czy w przypadku wrastającego paznokcia. Jednak, nasze stopy są wrażliwsze, niż nam się wydaje. Nie powinniśmy zapominać o wizytach kontrolnych u specjalisty, należy pamiętać, że zawód ten powiązanych jest z kosmetologią, dlatego też, zabieg usuwania pojawiających się odcisków oraz hamowanie wrastających paznokci nazywa się pedicurem z elementami medycznym.
podolog szczecin

Jakie schorzenia można leczyć u podologa?


Podologia to dziedzina zajmująca się wszystkim, co dotyczy stóp. W naszej placówce zlokalizowanej w Szczecinie, poza usuwaniem odcisków i hamowaniem wrastania paznokci zajmujemy się: deformacjami płytki, zmianami skórnymi, stanami zapalnymi skóry stóp oraz paznokci, oraz brodawkami wirusowymi.


Usuwanie odcisków Szczecin


Odciski objawiają się rogowaceniem naskórka, który na pozór nie wygląda groźnie, jednak nieleczony może przysporzyć wiele problemów. Posiada rdzeń, który wbija się bardzo głęboko w stopę. Odciski najczęściej tworzą się przez nacisk, który może być spowodowany źle dopasowanym obuwiem. Do najczęstszych miejsc powstawania zrogowacenia zalicza się, stopę, plecy, obszary pomiędzy palcami, przodostopie. Przed leczeniem potrzebna jest wizyta u podologa, który adekwatnie do schorzenia dostosuje metodę leczenie, w celu usunięcia odcisku.


Wrastający paznokieć


Wrastający paznokieć to bardzo nieprzyjemna dolegliwość, która objawia się silnym bólem. Przyczyn występowania wrastającego paznokcia jest wiele i każdy jest na nie narażony. Mogą to być uwarunkowania anatomiczne, przewlekłe choroby, takie jak cukrzyca, przybranie masy ciała, złe przycinanie paznokci czy źle dobrane obuwie. Przed rozpoczęciem leczenia podolog klasyfikuje problem według klasyfikacji Heifetza, a następnie adekwatnie do stadium, na którym znajduje się dolegliwość, dobiera leczenie.


© Copyright 2023 by Centrum Medyczne - All Rights Reserved
Polityka Prywatności