| Rejestracja | 517 529 278 | 9:00 - 17:00 |

Rehabilitacja


Nasza klinika w ramach rehabilitacji zajmuje się wykonywaniem specjalistycznych masaży, które mają bardzo dobre działanie regenerujące, pobudzające tkanki oraz poprawiające ukrwienie. Działamy na terenie Szczecina i posiadamy bardzo bogatą ofertę, którą dostosowujemy do indywidualnych potrzeb. W momencie, kiedy nasze ciało musi zmierzyć się z licznymi bólami i napięciami mięśni ciało doświadcza udręki. Powoduje, że nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować, a nawet wykonanie najprostszej rzeczy sprawia nam wiele trudności. Jednak, dzięki masażom i zabiegom wykonywanym w ramach rehabilitacji, jesteśmy w stanie pomóc Ci szybko powrócić do pełni sił.

Wśród naszych masaży, które wykonujemy na terenie naszej poradni znajdują się takie zabiegi jak:

LECZNICZY/KLASYCZNY - to najbardziej popularny typ masażu. Stosowany jest jako metoda leczenia w przypadku schorzeń ortopedycznych lub neurologicznych oraz u pacjentów, którym potrzebne jest rozluźnienie, pobudzenie lub wzmocnienie tkanki mięśniowej. Dodatkowo wspomaga on proces rehabilitacji narządów ruchu. Możliwe jest wykonanie masażu całego ciała lub jego konkretnej części.

MANUALNY DRENAŻ LIMFATYCZNY SZCZECIN - to zabieg, który ma na celu pobudzenie i usprawnienie krążenia limfy. Skutkuje on intensywniejszą oraz zautomatyzowaną pracą naczyń przez kilka godzin po zabiegu. Jego działanie wpływa korzystnie na cały organizm i poprawia znacząco krążenie. Jest to także dobre rozwiązanie dla kobiet w ciąży, ponieważ nie ma w tym przypadku przeciwwskazań do wykonywania drenażu podczas ciąży.

ELEKTROTERAPIA - czyli prądy lecznicze o róznych częstotliwościach, przeznaczone głównie dla osób zmagających się z: przewlekłymi i ostrymi stanami bólowymi kręgosłupa, nerwobólami, chorobami reumatycznymi oraz po kontuzjach i urazach. Prądy lecznicze działaja silnie przeciwbólowo, zmniejszają napięcie mięśni, poprawiają ukrwienie oraz przyśpieszają regenerację tkanek.
W naszej ofercie: jonoforeza, galwanizacja, DDM, TENS, interdyn, elektrostymulacja

LASEROTERAPIA - oferujemy leczenie za pomocą punktowego promieniowania laserowego. Działanie laseroterapii wykazuje przede wszystkim właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwobrzękowe oraz przyśpieszające procesy regeneracji. Stosowany u osób m.in: cierpiących na mięśniobóle, nerwobóle, choroby zwyrodnieniowe stawów, mających zespół bólowy kręgosłupa czy posiadających blizny lub rany pooperacyjne.

ULTRADŹWIĘKI - to forma zabiegu wykorzystująca fale dźwiękowe niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Zabieg ten zmniejsza dolegliwości bólowe oraz łagodzi stany zapalne. Działa rozluźniająco na mięśnie, a także przyśpiesza proces gojenia się ran. Wskazaniami do korzystania z tego zabiegu są m.in. bóle pleców oraz kręgosłupa, blizny, nerwobóle, rwa kulszowa, bóle fantomowe po amputacji kończyn, ostrogi piętowe lub zwyrodnienia stawów rąk oraz stóp.

POLE MAGNETYCZNE - stosujemy najnowocześniejszą formę magnetoterapii, czyli pulsacyjne pole magnetyczne niskiej częstotliwości. Działanie tego zabiegu to m.in. działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, a także poprawiające krążenie. Wskazania do zabiegu to: bóle/choroby kręgosłupa i stawów, osteoporoza, złamania/urazy, migreny, rwa kulszowa i wiele innych.

Rehabilitacja - Okłady Borowinowe


Innym rodzajem rehabilitacji jest wykorzystanie okładów borowinowych. Jest to naturalny surowiec, a dokładniej torf przetworzony przez bakterie. Borowina jest niezwykle bogata w składniki organiczne i zawiera m.in. kwasy humusowe, węglowodany, białka, makro i mikro elementy oraz żywice. Składniki te powodują, że ma ona właściwości przeciwzapalne, bakteriobójcze, bakteriostatyczne, a także ściągające. Borowina może odżywić naskórek i wpłynąć na lepsze ukrwienie skóry.

Wspomaga ona także leczenie wielu chorób, między innymi:

 • miażdżyca
 • choroby układu pokarmowego
 • dolegliwości układu rodnego
 • dolegliwości układu nerwowego
 • stany zapalne, reumatyzm
 • dolegliwości narządu ruchu

W naszej ofercie używamy borowiny, która pochodzi z Kołobrzegu. To nasze sprawdzone i najlepsze źródło jakie może być, dlatego przeprowadzane przez nas zabiegi zyskują najwyższą jakość.


OKŁADY BOROWINOWE - oferujemy miejscowe okłady z naturalnej borowiny z Kołobrzegu, borowina to naturalny torf leczniczy zawierające wiele substancji organicznych oraz rozmaite sole. Ma swoje zastosowanie w leczeniu m.in: choroby zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa, zespołów bólowych, a także w stanach zapalnych przewlekłych po różnego rodzaju kontuzjach.

REHABILITACJA - KINEZYTERAPIA


W naszej ofercie znajduje się także kinezyterapia. To sposób leczenia za pomocą ruchu i gimnastyki leczniczej. Stanowi ona bardzo ważny element w powrocie do sprawności wśród osób niepełnosprawności, ponieważ jej najważniejszym zadaniem jest usunięcie niesprawności fizycznej. Oprócz tego tę formę terapii stosuje się także jako profilaktykę, rehabilitację oraz rekreację. Każdym pacjentem zajmujemy się indywidualnie, aby leczenie było jak najbardziej skuteczne, poprzez odpowiednie dobranie go do potrzeb danej osoby.

Z kinezyterapii korzystać powinny osoby, których dotyczą:

 • choroby układu nerwowego
 • choroby reumatoidalne
 • ciąża - ponieważ kinezyterapia może przygotować do porodu
 • bóle kręgosłupa
 • wada postawy
 • otyłość
 • dysfunkcje narządów ruchu
 • choroby układu oddechowego lub krwionośnego
ĆWICZENIA INDYWIDUALNE Z FIZJOTERAPEUTĄ - to indywidualnie dobrany proces usprawniania ruchowego, dobór odpowiednich ćwiczeń pod fachowym okiem fizjoterapeuty przynosi efekty m.in w: schorzeniach ortopedycznych, reumatologicznych, neurologoicznych, wadach postawy, zespołach bólowych kręgosłupa i stawów, a także po urazach (zwichnięcia, skręcenia, złamania). Pozwala na koręktę wady postawy

REHABILITACJA PO COVID-19 - to indywidualny program dobierany do potrzeb i stanu każdego pacjenta, który przebył COVID-19. Na indywidualnym spotkaniu z fizjoterapeutą można skorzystać z odpowiednich ćwiczeń oddechowych, wzmacniających mięśnie i poprawiających ogólną wydolność organizmu oraz z zabiegów fizykoterapeutycznych.

REHABILITACJA - TERAPIA MANUALNA


TERAPIA TKANEK MIĘKKICH/TERAPIA PUNKTÓW SPUSTOWYCH  - to forma terapii manualnej, czyli indywidualnej pracy z pacjentem, przeznaczona przede wszystkim dla osób z dużymi napięciami mięśniowymi i zespołami bólowymi, początkowo powolne i głębokie ruchy wpływają na zmniejszenie napięcia i rozluźnienie mięśni, następnie praca na niewielkich obszarach w mięśniach gdzie wyczuwalne są bolesne zgrubienia, guzki, czyli tzw. punkty spustowe poprzez odpowiednie uciski i rozciąganie tkanek. Jeśli cierpisz na wadę postawy, przyjdź do nas na korektę wady postawy.

SUCHE IGŁOWANIE - to zabieg, w którym wykorzystuje się igły do akupunktury, ale celem zabiegu nie są meridiany i przepływy energii tylko leczenie punktów spustowych (nadwrażliwego/bolesnego miejsca w obrębie mięśnia lub powięzi.Terapia ta w wielu przypadkach jest o wiele skuteczniejsza niż klasyczny masaż palpacyjny. W suchym igłowaniu stosujemy igły do akupunktury z prowadnicą, które ułatwiają szybkie i bezbolesne wprowadzenie ostrza do warstwy podskórnej. W przeciwieństwie do igieł iniekcyjnych igła do akupunktury ma znacznie mniejszą średnicę (0,2- 0.4 mm), nie posiada otworu, jest elastyczna i ma szpiczastą końcówkę dzięki czemu po większości nakłuć nie ma krwawienia (igła iniekcyjna ma ściętą końcówkę, która przecina skórę).

WSKAZANIA TO M.IN.: 

 • Zespół bolesnego barku (tzw. barku zamrożonego)
 • Stan zapalny rozcięgna podeszwowego stóp
 • Zespół ciasnoty podbarkowej
 • Zespół cieśni nadgarstka (ucisku nerwu pośrodkowego)
 • Łokieć tenisisty/golfisty
 • Różnego rodzaju tendinopatie (schorzenia ścięgien)
 • Napięciowe bóle głowy
 • Zespoły bólowe kręgosłupa
 • Mobilizacja blizn pooperacyjnych
 • Kolano biegacza i zespół pasma biodrowo-piszczelowego
TERAPIA BAŃKAMI PRÓŻNIOWYMI BEZOGNIOWYMI - Bańki bezogniowe mają działanie podobne do stosowanych w medycynie naturalnej i alternatywnej akupunktury i akupresury. Pobudzają nerwy czuciowe w skórze w miejscu ich postawienia, co stymuluje i wzmacnia układ krążenia oraz układ immunologiczny. Postawienie baniek sprawia, że w napiętej skórze w miejscu ich postawienia pękają drobne naczynia krwionośne, co pobudza organizm do produkcji białych krwinek i wzmacnia jego odporność. Dodatkowo rozgrzanie i podrażnienie zakończeń nerwowych w skórze ma mieć według zwolenników stawiania baniek bezogniowych działanie przeciwzapalne i poprawiające ukrwienie, stąd ich zastosowanie w stanach zapalnych i różnego rodzaju dolegliwościach bólowych. Bańki bezogniowe pozwalają też zmniejszyć napięcie mięśniowe, mają działanie relaksujące i odprężające.

Rehabilitacja - Kinesiotaping


Kolejną metodą inną niż masaż jest zyskujący coraz większą popularność, zwłaszcza za pośrednictwem sportowców jest kinesiotaping. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które pomaga łagodzić ból i przyspieszyć regenerację w wielu różnych przypadkach, wynikających z kontuzji lub schorzeń.


KINESIOTAPING - jest to metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych części ciała specjalnymi elastycznymi plastrami, które w zależności od potrzeby mogą mieć zastosowanie m.in. w łagodzeniu bólów kręgosłupa, mięśni, przy obrzękach limfatycznych, wadach postawy ciała, przy opuchnięciach lub obrzękach pourazowych czy w przypadku tak zwanego łokcia tenisisty oraz łokcia golfisty.


TERAPIA WG KALTENBORNA I EVJENTH’A - Metoda ta polega na kompleksowym leczeniu schorzeń układu ruchu. Terapia manualna wykorzystuje technikę mobilizacji biernej, czyli bez czynnego udziału pacjenta. Dzięki niej możliwa jest diagnoza i działania terapeutyczne w obrębie stawów obwodowych i kręgosłupa. Technika opracowana przez naukowców Kaltenborna i Evjentha, zakłada, że za pomocą testów manualnych, można w sposób precyzyjny określić przyczynę dolegliwości bólowych. Dzięki wiedzy na temat uszkodzonej tkanki możliwe jest zastosowanie skuteczniejszego leczenia. Rodzaj zmienionej chorobowo tkanki uzależnia użycie konkretnych technik manulanych.

W terapii Kaltenborna i Evjentha jako techniki lecznicze mające przywrócić sprawność pacjentowi stosuje się:

 • masaż poprzeczny lub funkcyjny
 • rozciąganie mięśni
 • mobilizacje stawowe
 • manipulacje
 • ćwiczenia stabilizacyjne
OSTEOPATYCZNE LECZENIE KRĘGOSŁUPA - manualna metoda diagnozowania i leczenia, wskazana m.in. w dyskopatii, stanach pourazowych, wadach postawy. Terapia składa się z diagnozy i technik terapeutycznych. Diagnoza opiera się na szczegółowym wywiadzie, oględzinach, testach ruchomości ciała a także na takich badaniach jak rezonans magnetyczny czy RTG. Techniki terapeutyczne to techniki manualne w celu poprawy ruchomości, zmniejszenia napięcia, uruchomienia drenażu żylnego i limfatycznego, usunięcia przykurczy, usunięcia zaburzeń działania organów wewnętrznych.

© Copyright 2023 by Centrum Medyczne - All Rights Reserved
Polityka Prywatności